Adventní benefice

Kytarista a loutnista Luboš Malý je již po mnoho let trvale inspirován loutnou, jak renesanční, tak i barokní. Kromě vlastních koncertů působí i jako hráč continua v souborech, provozujících starou hudbu – Ars Antiquitatis a Lingua Musica a věnuje se i činnosti pedagogicképublikační a jako producent vážné hudby. Interpretace hudby 17. – 18. století na autentické nástroje zahrnuje mnoho děl slavných autorů – John Dowland, Thomas Robinson, William Byrd, Thomas Morley, Michael Praetorius, Francis Cutting, Claudio Monteverdi, Gaspar Sanz, Jan Antonín Losy, Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Lodovico Roncalli, Benedetto Marcello, Robert de Visée, Georg Phillipp Telemann, Silvius Leopold Weiss , Georg Friedrich Händel, Jean Baptiste Lully, aj.   Na koncertech jsou uváděny i skladby z českých a evropských tabulatur, které se provozovaly na šlechtických dvorech i v sídlech osvícených kulturních mecenášů.  Více zde.

→ Benefice se koná na podporu výstavby Farního centra v Praze-Petrovicích.

→ Vstupenky lze získat za sponzorský příspěvek (min. 153 Kč) v předprodeji na faře vedle kostela (Edisonova 17, tel: 222 956 361 nebo 737 371 721) a to v úterý 10 – 12, 13 – 17 hod  a ve čtvrtek 15 – 17:30 hod nebo na adrese benefice@petrovice.org, případně na místě před koncertem.

Evropská renesanční a barokní hudba

Luís de Milan( 1500-1561)                 – Pavane

John Dowland (1562-1626)                – Lachrimae or seven teares

– 2 galliardy