Tour de France 2013

Pouť do Santiaga de Compostela – etapa sedmá.

Camino 2013 009 MN

Právě se píše další kapitola našeho farního putování k hrobu patrona naší farnosti. A my se budeme opět snažit zprostředkovat vám co nejrychleji a nejpodrobněji zpravodajství z jejího průběhu. Samozřejmě bude především záležet na tom, co a jak bude průběžně přicházet od našich poutníků. Pokud to bude jen trochu možné, tak opět z nich budeme mámit informace (a pokud možno i obrázky) velmi důrazně a neodbytně :-).


Zvětšit mapu

Znázornění trasy na mapě je pouze orientační, protože mapy Google využívají i pro pěší trasy k propojování jednotlivých bodů částečně silnice. Takže s finálním zpřesněním si budeme muset počkat až na poutníky. Je pravděpodobné, že převážně budou sledovat poutnickou stezku Via gebennensis. Díky nástroji Street View ale zase máte možnost si aspoň virtuálně část trasy také projít a podívat se na okolní krajinu podobně jako naši poutníci (pokud vám tedy nevadí, že některé pasáže jsou nasnímané na podzim nebo i v zimě). Stačí jenom panáčka postavit na správné místo na mapě… 🙂

Omluvte také sníženou kvalitu většiny autentických obrázků, způsobenou přenosem MMS. Redakčně doplněné modře orámované obrázky většinou skrývají odkaz na další informace o daném místě, kterým naši poutníci prošli. Mírně redakčně upravené přepisy SMS zpráv uvádíme chronologicky tak, aby ta nejnovější byla vždy navrchu:

25.7.2013 12:16:36 Prave byla zahajena vykladka zavazadel pro let EZY4381 na pasu 21 (Info o letu c. EZY4381). Letiste Vaclava Havla Praha.

25.7.2013 11:57:10 Jsme šťastně v Praze, děkujeme za duchovní společenství a těšíme se dnes v 18 hod nebo v neděli na mši a v neděli večer na svatojakubském ohni. Vaši poutníci. 🙂

25.7.2013 11:54:06 Vas let prave pristal na Letisti Vaclava Havla Praha v case 25.07.2013 11:52. (Info o letu c. EZY4381). Letiste Vaclava Havla Praha

25.7.2013 10:46:47 Predpokladany cas priletu linky EZY4381 je 25.07.2013 11:53 (Info o letu c. EZY4381). Letiste Vaclava Havla Praha

24.7.2013 9:07:12 Vyjeli jsme po bouřlivé noci z Aulagny busem do St. Etienne, vlakem do Lyonu, Jirka tam zařídil nocleh, takže si ho odpoledne prohlédneme. Je opět modro. A zítra na viděnou.

Přírodní park Pilat

22.7.2013 8:23:53 Ranní slunečný pozdrav z přírodního parku Pilat, z louky 4 km za Bourg-Argental, tam jsme večeřeli kebab. (Kebab ??? Tak že by přeci jen Turecko? 🙂 – pozn.red.) Půjdeme teď horami do Montfaucon, odtud busem a vlakem do Lyonu.

středověká vesnice REVEL-TOURDAN.

20.7.2013 23:33:00  Po bouřkové noci, přežité ve stodole na slámě u hodných staříků 3 km za Assieu překročena Rhone. Koupání a výstup do kopců. Noc 3 km za Besey. Hic. Zdravíme farnost. (no po zadání “Besey” do googlí mapy to skočilo někam do Turecka, takže správně bude asi “Bessey” – pozn.red)

19.7.2013 16:10:09  Včera (čtvrtek 18.7.) jsme chtěli vstávat brzo, ale začalo pršet, tak jsme dopoledne leželi. Pak: Pommier…Revel-Tourdan, po 5 km jsme v 23 hod ulehli. Teď: Assieu. Hic. Přejdeme opět Rhone.

Potkají se někde?R. Kreuziger na trase letošní  Tour de France)

Potkají se někde?
R. Kreuziger na trase letošní Tour de France

18.7.2013

Tour de France?  

Titulek této reportáže neznamená jenom metaforu o první ryze francouzské etapě naší farní pouti. Nelze totiž ani opomenout, že shodou okolností se ve stejnou dobu v oblasti francouzských (resp. Savoj- ských) Alp prohání též peleton jubilejního 100. ročníku té opravdové Tour de France, ve kterém navíc letos opravdu září další český vyslanec Roman Kreuziger. Je zajímavé sledovat, jestli se obě kočovné skupiny někde potkají. V dosavadním průběhu se v reálném čase k sobě přiblížili asi na 50 km. Jinak např. do Lyonu přiletěli naši poutníci 4 dny před tím, než tam dorazila 14. etapa. Naopak městečkem Revel-Tourdan, kam by měli poutníci dorazit nejspíš dnes, prosvištěl peleton v rámci 15. etapy už v neděli 14.7. Takže nejspíš se naši hrdinové tomu cirkusu vyhnou. Ale rozhodně stojí za to shlédnout v TV nějaký ten přenos nebo aspoň záznam zde. Závod je totiž snímán velmi kvalitně a kamery si hojně všímají i okolní krajiny a památek (včetně dokonale ostrých leteckých záběrů), takže zprostředkují (především etapy 15 – 20) poměrně realistickou představu o tvářnosti i duchu krajiny, ve které se naši poutníci zrovna pohybují.

0_0

První autentický online snímek (MMS) z “balkónu” nad Rhône 12 km za Yenne. Časově patří do nedělního dopoledne.

17.7.2013 21:56:33 Včera (v úterý 16.7.) dál přes devatero kopců, Les Abréts k St. Pierre a dnes (středa 17.7.) k jezeru Paladru, kde jsme se krásně vykoupali v křišťálové vodě 25 stupňů teplé. Teď nocujeme na louce pod Kalvárií mezi Oyeu a Cuétan. Ráno chceme brzo vstávat, protože přes den je dost teplo. Tak dobrou noc. Díky za modlitby, i my na vás myslíme, zvláště při mši sv. Každý den. Poutníci.

St. Maurice de Rotherens

15.7.2013 10:54:18    Včera (neděle 14.7.) okolo Mont Tournier ke kostelu v St. Maurice de Rotherens. Tam byla nedělní mše. Spali jsme u řeky za Saint Genix sur Guiers. Dnes jsme přešli dálnici  a směřujeme k Le Pin. Je stále krásně a vedro. Jak je doma?

13.7.2013 9:32:31    11.7. Noc + koupačka u Rhone, 2 km před Culoz. Ten jsme 12.7. minuli po levém břehu. Z Chanaz vinicemi. Nocleh u kaple st. Romaine nad Jongieux. Nádherný výhled, krásný den.

11.7.2013 12:19:20  Včera bloudění okolo Génissiat, koupání, noc u Franclens. Ráno po silnici – poledne v prvním otevřeném kostele Seyssel. Krásně.

Seysell

Seysell

10.7.2013 9:14:09   Ahoj, plyn.bomby jsme koupili v Lyonu, ale říkali jsme také raději kartuše :-). Zvláště v letadle. TGV jsme dojeli do B. (zřejmě Bellegarde-sur-Valserine – pozn.red.)  a nocovali na krasné louce u Arlod, u trati. Frr

9.7.2013 12:00 – 14:20

Františkův kokon

Praha, Letiště Václava Havla, Terminal 2. Přes všechny dopravní potíže se nakonec všichni účastníci sešli včas. A v podstatě mohli být i bez problémů odbaveni, ale 2 bomby do letadla byly na security přeci jen poněkud příliš – vaření nevaření.  A tak část dárku o. Františkovi k 10. výročí kněžství musela zůstat v Praze. Zpětně vzato se to dalo jednoznačně čekat, ale přesto to nikoho z nás předtím nějak nenapadlo… :-).  Takže o. František musel svůj pracně zamotaný “kokon” zase odmotat a pak pěkně znovu zavinout. no a poté už šlo všechno jako na drátkách. Poslední zklamání se už týkalo pouze doprovodu, protože oficiální vyhlídka neumožnila sledovat ani nástup našich vyslanců na palubu Airbusu A319, ani celý jeho start. Přesto můžeme potvrdit, že se povedl…

Další foto zde:

9.7.2013 05:43:12

Letošní výsadek startuje 9.7.2013 a to slovo výsadek je letos o to výstižnější, že k přesunu na start pěšího putování tentokrát využije snad poslední zatím nepoužitý myslitelný dopravní prostředek  – a to letadlo. Odlet do Lyonu (FR) je plánován z Terminálu 2 Letiště Václava Havla v Ruzyni ve 14.10 hod (let EZY4382, společnost easyJet, brána D5, stroj  Airbus A319 – viz obr). Pokud byste tedy chtěli ještě poutníky požehnat před odletem, tak odbavení začíná cca ve 12.10 hod. Jinak můžete jejich let sledovat (a podpořit modlitbou) online na: http://www.flightradar24.com (POZOR – používá UTC – tedy minus 2 hod).  Očekávaný přílet do Lyonu v 15.55 hod.

 Camino 2013 018 MN