Noc kostelů

Program:

17:50 – 18.00 Zvonění zvonu

18.00    Mše sv. (s hudebním doprovodem Truvérské mše v provedení   farní scholy a hostů)

19.00    Proměny kostela sv. Jakuba Staršího v dějinách

Prohlídka kostela se zasvěceným výkladem o jeho historii, freskách, architektuře a sakrálním umění.

19.30    Kněz – člověk z jiné planety?

Moderovaná beseda s P. RNDr. Mgr. Františkem Převrátilem, knězem,  vězeňským kaplanem a ekologem

20.30    Hudební rozjímání – příležitost k poslechu, ke ztišení, modlitbě

Truvérská mše v provedení farní scholy a hostů

Barokní hudba – varhany ( prof. M. Vlková), příčná flétna (M.Abrahámová), zobcová flétna (Mgr. P. Svoboda), housle (Mgr. J. Auředníková)

21.30    Proměny kostela sv. Jakuba Staršího v dějinách

22.00    Hudební rozjímání

Biblické písně A. Dvořáka – zpěv: doc. O. Češková, varhany – prof. M. Vlková

Barokní hudba – varhany ( prof. M. Vlková), příčná flétna (M. Abrahámová), zobcová flétna (Mgr. P. Svoboda), housle (Mgr. J. Auředníková)

23.00     Požehnání (nejen) na dobrou noc

19.00 – 23.00 Křesťané „na živo“

Od 19.00 po celý večer během programu jsou kněz a označení pořadatelé z farnosti  k dispozici k individuálním tichým rozhovorům dle zájmu: o životě, víře, náboženství, církvi, farnosti…

19.00 – 23.00 Vaše perly do naší lastury

Lastura je jedním z atributů sv. Jakuba. Do krabice umístěné v kostele bude možno úzkým otvorem vložit napsanou prosbu   o pomoc v  obtížné situaci,  své trápení,   bolest…, za něž se pomodlíme při následující mši sv. Celá krabice, včetně všeho napsaného bude poté spálena.

20.00 – 23.00 Bufet „Farní zápraží“

Od 20.00 jednoduché občerstvení (čaj, káva, nealko, chlebíčky…) na krytém zápraží  u kostela. Za dobrého počasí táborák na farní zahradě.

(Změna programu vyhrazena)

Plakátek ke stažení, vytištění a další distribuci

Odkaz na naši prezentaci  na oficiálních stránkách Noci kostelů: http://www.nockostelu.cz/index.php?pg=307

Uvítáme další pomocníky s organizací, přípravou a podáváním občerstvení a pod. Hlásit se můžete na mobil: 606 188 704