Taizé 2014 v Petrovicích

Milí farníci a přátelé kostela svatého Jakuba v Petrovicích,
i do naší farnosti přijdou poutníci z celé Evropy na setkání Důvěry, které do Prahy přivede desetitisíce mladých. Setkání začne v pondělí 29. prosince 2014, skončí v pátek 2. ledna 2015.

Co je smyslem?
Hlavní smysl celého setkání má více rovin: společnou modlitbu, přijetí toho druhého, otevření se ostatním kolem nás – v naší obci, i přes hranice našeho města a naší země. A nakonec: nechat se obdarovat.

Co se bude dít v Petrovicích?
Pro naše společenství to znamená zajistit ubytování pro mladé poutníky (stačí ubytovat dva poutníky, na podlaze v obýváku pod stromečkem nebo v kuchyni), připravit jim čtyřikrát snídani a navečer čaj. Hledáme tedy hostitele.Poutníky (ve věku 17-35 let) budeme vyhlížet a pak doprovázet na místo jejich ubytování. Budeme potřebovat průvodce, někoho, kdo by uvařil čaj, napekl vánočku. V kostele každé ráno budou společné modlitby: budeme hledat pomocníky (bude třeba připravit prostor apod.).

Chci pomoci, ale nechodím každou neděli do kostela?
Chcete-li pomoci, a přitom chodíte jinam do kostela, nebo si nevíte rady, zda jste dostatečně věřící – nebojte se přihlásit. Tato pouť je příležitostí, abychom se setkali s těmi, kdo věří jinak, kdo jsou třeba z jiných církví, nebo kdo jsou lidmi dobré vůle, ale do kostela zajdou vzácně. Hledáme lidi dobré vůle. A pro každého je toto setkání přiležitostí, jak obnovit náš vlastní postoj.

Mohl bych pomoci, ale ne každý den?
Pokud byste rádi pomohli, ale nejste si jisti, zda budete mít doma dost místa, nebo nebudete po všechny dny setkání k dispozici, stačí, když nám sdělíte, v jaké dny můžete být k dispozici.

Jak budeme prožívat Silvestr a Nový Rok?
Večer 31.prosince  bude probíhat ve farnostech, tedy i v našem kostele. Společná modlitba nás přenese přes půlnoc, po ní bude společný program (“festival národů”). 1. ledna ranní bohoslužba v kostele, společný oběd s hostiteli.

Jak budou probíhat přípravy?
Vzniká přípravný tým (rádi přijmeme další členy), který bude zveřejňovat další informace na nástěnce u kostela, v rámci bohoslužeb, nebo na webu http://farnost.petrovice.org či FB profilu https://www.facebook.com/pages/Sv-Jakub-Starší-Praha-Petrovice/315328681898652

Jaká jsou nejbližší data?

1. Promítání krátkého informačního filmu po obou mších svatých v neděli 9. 11. 2014.
  2. Setkání dobrovolníků (kteří budou pomáhat) proběhne ve farním bytě v úterý 11. 11. 2014 v 19:00 hod.
  3. Setkání hostitelů, kteří budou ubytovávat účastníky setkání, bude v našem kostele v úterý dne 16. 12. 2014 v 18:45 hod.

Spojení a další informace?
Ptejte se a pište nám na emailovou adresu: petrovice.taize@google.com, kterou jsme pro tuto příležitost otevřeli.

Můžete též zavolat na telefony: 739 205 995 – Pavel Fischer, 605 806 747 – Renáta Šimková.
Přihlaste se, prosíme, na výše uvedenou emailovou adresu, nebo zavolejte na některý z kontaktních telefonů.

Srdečně zdraví
za přípravný tým v Petrovicích
Renáta Šimková a Pavel Fischer
V Praze 1. listopadu 2014

ce informací o evropském setkání Taize v Praze naleznete na: www.taizepraha.cz, www.facebook.com/TaizePraha2014 nebo v přípravném centru evropského setkání Taize v Kafkově domě (nám. Franze Kafky 24/3, 110 00 Praha 1, email: info@taizepraha.cz, tel.: +420 226 633 988) u Staroměstského náměstí v Praze, těsně vedle chrámu sv. Mikuláše.