Adventní recitál Evy Henychové 15. 12. 2013

Kostel sv. Jakuba Staršího v neděli 15.12.2013 od 19 hodin.
Koncert pořádá Římskokatolická farnost Praha-Petrovice jako benefici na podporu výstavby Farního centra. Vstupné dobrovolné.

Jako jediná z dětských hereček sama hrála a zpívala své party. Známe ji hlavně ze seriálu My holky z městečka (ale také např. z filmu Strašidla z vikýře).  Eva Henychová je zajímavá žena, zpěvačka, učitelka, manželka. Dva roky žila v klášteře, chodila na konzervatoř, normálně studovala. Po dvou letech klášter opustila i když ji řádové sestry přemlouvaly, ať je jeptiškou i zpěvačkou. Dnes opět bydlí v klášteře, ale přestavěném na byty. A zpívání se stalo součástí jejího života. Ve svém repertoáru má autorské písně o životě, víře radostech i strastech života. Textařka, skladatelka a charismatická zpěvačka v jedné osobě je zároveň i virtuosní kytaristkou. Toto spojení, spolu s otevřeností jejích písní, z ní činí výjimečný fenomén na folkové scéně. Přijďte se zaposlouchat do poezie v písni.
Dle: ČT – Osudy hvězd  a ČSFD.

 Jak na koncert?
Spojení od metra C – Háje autobusem č. 240 nebo 296 do zastávky Morseova, nebo autobusy č. 125, 183 nebo 267 do zastávky Jakobiho.